הגדלת שדיים

 הגדלת שדיים

ניתוח הגדלת שדיים מיועד להגדלת חזה קטן ותיקון אסימטריה קלה.

שדיים היוו מאז ומעולם סמל לנשיות ולפריון וכן מוקד משיכה מינית ואסתטית. תת התפתחות השדיים עלולה להקנות לאשה הרגשת נכות וחוסר נשיות.

שיפור צורתו של שד קטן או לא מפותח נעשה באמצעות השתלת משתל סיליקון. המשתל הוא מעין שקית עגולה מלאה בג’ל סיליקון או במים פיזיולוגיים. מגע בשתל סיליקון משדר תחושה דומה לזו של שד נורמלי.

כמו בכל ניתוחים פלסטיים התייעצות עם כירורג פלסטי הינה שלב הכרחי.

בפגישה הראשונה עם המנתח הפלסטי ולאחר בדיקת השד, יסביר הכירורג למועמדת לניתוח את פרטי הניתוח להגדלת שדיים, אופן ההרדמה והסיכונים הכרוכים בניתוח. המועמדת תעבור בדיקה כללית ובדיקות דם. כמו כן יחליט המנתח האם יש צורך בביצוע צילום ממוגרפיה (צילום של השד) או באולטרה סאונד של השדיים.

כאשר מדובר בשדיים קטנים ונפולים במיוחד יש צורך לעבור בנוסף לניתוח להגדלת השד גם ניתוח הרמה של השד.

אופן הניתוח להגדלת שדיים:

הניתוח מבוצע בהרדמה כללית.

השיטה המקובלת ביותר היא ביצוע חתך באורך של 4-5 ס”מ באזור הקפל התת שדי ודרכה יצירת כיס מתחת לשד או מתחת לשריר החזה. לתוך הכיס הזה מוכנס משתל הסיליקון. בהמשך מתבצעת סגירת החתך באמצעות תפרים וחבישת השדיים על ידי חזיה או חבישת לחץ.

ניתן לבצע את הניתוח גם בחתך סביב העטרה או בחתך דרך בית השחי.

כאבים שלאחר הניתוח ניתן להרגיע בנקל בעזרת תרופות מתאימות.

החבישות מוסרות לאחר מספר ימים והתפרים נספגים מעצמם .

תוצאות וסיבוכים לאחר הניתוח:

צלקות: לרוב, הצלקות נעשות דקיקות יותר עם הזמן, אך לעתים יש צורך בטיפולים כגון הזרקת סטרואידים, לחץ או ניתוח לתיקון הצלקות.

קפסולה: הסיבוך השכיח ביותר הקיים לאחר הכנסת תותב הוא יצירת קפסולה, הגורמת להרגשה של שד נוקשה. חשוב להבין שבכל מקרה של הכנסת גוף זר לגוף נוצרת סביבו מעטפה של תאים וזו תגובה נורמלית לחלוטין. במקרים מסוימים הקפסולה מאד עבה, פוגעת בצורה הנורמלית של השד וגורמת לכאבים. במקרים הללו הבעיה נפתרת על ידי חיתוך הקפסולה והרחבת החלל באמצעות ניתוח נוסף.

זיהום: סיבוך נדיר, אולם קיים. במקרים חריגים יש צורך בהוצאת התותבת.

About Author