ניתוח מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים (פייס ליפט) הוא ניתוח פלסטי אשר נועד לתת מראה צעיר יותר למטופלים.

תהליך ההזדקנות של עור הפנים שונה מאדם לאדם. הזדקנות העור תלויה בגיל, תורשה, מבנה העצמות, סוג העור ובהרגלים כמו דיאטות חוזרות, חשיפה לשמש ועישון. יש אנשים בהם תהליך ההזדקנות בולט יותר בעפעפיים ואצל אחרים בולט תהליך זה בצוואר.

המועמדים לניתוח הן בדרך כלל נשים מעל גיל ארבעים וגברים מעל גיל חמישים, שאותות הגיל 

כגון: קמטים עמוקים, עפעפיים נפולים או גבות צנוחות וצוואר מדולדל מקנים להם מראה מזדקן.

מתיחת הפנים מבוצעת בהרדמה כללית. 

במרבית המקרים החתך מתחיל מאזור הרקה, נמשך אל קדמת האוזן ומסתיים לתוך השער שמאחורי האוזן. 

מבצעים הפרדה של העור ומותחים את העור למיקום החדש. במתיחה זו כורתים את עודפי העור.

ניתן לשלב יחד עם ניתוח מתיחת פנים גם ניתוח עפעפיים, שאיבת שומן באזור התת-לסתי, הגבהת עצמות הלחיים והגדלת הסנטר על ידי תותבות סיליקון.

לאחר הניתוח – במקרה של מצח מרובה קמטים וגבות צנוחות – אפשר להוסיף ניתוח להרמת מצח (הרמת גבות).

בסוף הניתוח משאירים צינורות לניקוז שמוצאים בדרך כלל יום לאחר הניתוח. הניתוח מסתיים בחבישה דמוית כובע “אסטרונאוט” למשך יום.

 

הכאבים שלאחר הניתוח אינם גדולים במיוחד וניתן להרגיעם בנקל באמצעות תרופות מתאימות. בדרך כלל יום לאחר הניתוח המנותחת או המנותח משוחררים לביתם.

את השיער ניתן לחפוף יום לאחר הניתוח בשמפו עדין.

 

התקופה הנחוצה למנוחה שונה ממטופל למטופל. בדרך כלל מומלץ על מנוחה של שלושה שבועות.

במשך שלושה שבועות לא ניתן להשתמש בתכשירים קוסמטיים. יש להימנע מחשיפה לשמש למשך כחצי שנה או לחילופין יש להשתמש בתכשירים המסננים את קרני השמש.

 

קיימים מספר סיבוכים מוכרים לאחר פלסטי למתיחת פנים, עליהם ינתן הסבר מפורט בעת הבדיקה שלפני קבלת החלטה על הניתוח. לרוב הסיבוכים פיתרון יעיל ופשוט.

 

הניתוח יעיל לתקופה שבין שנה לעשר שנים. אורכו תלוי בדרך כלל באיכות העור וגורמים נוספים  המשתנים בין אדם לאדם. יש לזכור שהתרופפות העור קשורה גם לאיכותו: עור שומני הוא קשיח יותר ונוטה פחות להתרופפות מאשר עור עדין ובהיר.

מתיחת עור הפנים נועדה להעניק מראה צעיר, רענן ויפה יותר. ההחלמה הינה תהליך הדרגתי שתוצאותיו נשלמות בין מספר שבועות למספר חודשים.

אין ספק כי ניתוח מתיחת הפנים הוא אחד הניתוחים המוצלחים ביותר בכירורגיה אסתטית וניתוחים פלסטיים. עם הארכת תוחלת החיים והארכת משך פעילותו של האדם ישנה דרישה גוברת למראה צעיר יותר אצל האוכלוסייה הבוגרת, הניתוח מחזק את הביטחון העצמי, ונותן תחושה עצמית טובה יותר.

 

ד״ר גרין חברה באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית וב-ISAPS – הארגון הבינלאומי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. בעלת ניסיון של מעל 25 שנה בכל סוגי הניתוחים הפלסטיים והאסתטיים.

  •  מעל 25 שנות ניסיון בכל סוגי הניתוחים הפלסטיים והאסתטיים
  • ניסיון 20 שנה כרופאה בכירה בבית חולים הדסה 
  • ניסיון של מאות  ניתוחים
  • מאות  לקוחות מרוצות מהתוצאה 
  • חוויה של ״ אני בידיים טובות״: יחס אישי, מקצועיות, הקשבה לצרכים שלך והתאמה למה שמתאים לך.

תמונות ניתוח מתיחת פנים לפני - אחרי

ניתוח מתיחת פנים וצוואר

ניתוח מתיחת פנים לגבר

ניתוח מתיחת פנים

תמונת מתיחת פנים לפני, דר, הלן קסטיאל גרין מומחית לכירורגיה פלסטיתתמונת מתיחת פנים אחרי, דר, הלן קסטיאל גרין מומחית לכירורגיה פלסטית
תמונת מתיחת פנים לפני, דר, הלן קסטיאל גרין מומחית לכירורגיה פלסטיתתמונת מתיחת פנים אחרי, דר, הלן קסטיאל גרין מומחית לכירורגיה פלסטית
תמונת מתיחת פנים לפני, דר, הלן קסטיאל גרין מומחית לכירורגיה פלסטיתתמונת מתיחת פנים אחרי, דר, הלן קסטיאל גרין מומחית לכירורגיה פלסטית

מתיחת פנים - שאלות נפוצות

את התוצאה הסופית נראה כ-3 חודשים לאחר היעלמות הנפיחות שלאחר הניתוח. 

תוך שלושה שבועות לאחר הניתוח ניתן לחזור לעבודה תלוי בקצב ההחלמה מהניתוח.

תוצאות הניתוח יכולות להישמר לאורך זמן  ותלוי בדרך כלל באיכות עור המנותח השונה מאדם לאדם. יש לזכור שהתרופפות העור קשורה גם לאיכותו: עור שומני הוא קשיח יותר ונוטה פחות להתרופפות מאשר עור עדין ובהיר.

יש גם גורמים נוספים המשפיעים על זמן הישמרות תוצאות הניתוח כגון הפסקת עישון מוחלטת, תזונה נכונה, אי חשיפה לקרינת השמש ושמירה על אורח חיים בריא ורגוע.

מחיר ניתוח מתיחת פנים תלוי במספר רב של גורמים כגון משך זמן הניתוח, מורכבות הניתוח, גיל המנותח, שילוב של כמה ניתוחים ועוד׳.

מחיר הסופי של הניתוח יקבע בפגישה עם ד״ר הלן קסטיאל גרין .

לתיאום פגישת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן